Kutyakiképzés háznál, Bentlakásos képzés! Kutyás bemutatók!

Vizsgázott kutyakiképző vállalja kutyája képzését, engedelmességre nevelését, őrző- védő felkészítést az ön otthonában! Panzió megőrzés, vizsgára felkészítés akár a kutya mindennapos képzése panziónkban. Határidőre való kiképzés!

Tervueren


tervu1.jpeg


Általános megjelenés:
Harmonikus, okos és szívós kutya. Jól ellenáll az idõjárás viszontagságainak. Harmonikus kiállása és büszke fejtartása kifinomult erõt jelez.

Jellemzõi:
Örzõ védõ kutya. Szükség esetén makacsul, hevesen és habozás nélkül megvédi gazdáját.

Temperamentuma:
Éber és figyelmes, élénk és kutató tekintete értelmet sugall.

Fej:
Nagyon markáns, túlzás nélkül hosszú. A koponya és a pofa körülbelül azonos hosszúságúak, bár a pofa rész néha valamivel hosszabb lehet. A pofa középhosszú és fokozatosan keskenyedõ. A stop mérsékelt. Az orrhegy fekete, az orrlyukak nyitottak. Az orrhát egyenes. Az ajkakkeskenyek, szilárdak, erõsen pigmentáltak, a szájszélek szorosak. A nyálkahártya vörös színének nem szabd látszódnia. A pofa száraz, nagyon lapos, izmos. A szemöldök nem kiugró, a pofa a szemek alatt erõteljes vonalú.
    A koponya középszéles, arányos. A homlok inkább lapos, mint kerek, oldalról nézve az orr párhuzamos a pofaháttal.


tervu2.jpeg


Szemek:
Középnagyok. Sem kidülledõek, sem besüllyedõk. Kissé mandula formájúak. Színük barna, lehetõleg sötétbarna. A szemhély szegélye fekete. Tekintete nyitott, éber, értelmes és kiváncsi.

Fülek:
Középnagyok, magasan tûzöttek, feszesen felállóak, méretük arányos a kutya hosszúságával és méretével. A fülkagyló a fültõnél erõsen legömbölyödik.

Harapás:
Ollós. Az alsó állkapocs elülsõ fogai könnyedén érintik a felsõ állkapocs elsõ fogainak hátsó felületét. A harapófok harapás megengedett. Az õrzési feladatokat ellátó kutyáknál ajánlják a harapófog harapású kutyákat. A fogak erõsek, fehérek, szabályosak, erõsen rögzültek a jól kifejlõdött állkapocshoz.

Nyak:
Sima vonalú, izmos, kissé hosszú, a lapockák felé szélesedik. A nyakon található aljbõr nem lazán, hanem szilárdan ileszkedik. A nyakszirt enyhén ív alakú.

Elülsõ végtagok:
Erõs csontozatúak, az izmok szilárdak és erõsek. A lapockacsontok hosszúak, ferdék, laposak. A felkarral együtt elegendõ szögellést alkotnak, amely lehetõvé teszi a könyök könnyû mozgását. A felkarok a törzs irányába mozognak. az alkarok hosszúak és izmosak. A lábtõ erõs, rövid és egyenes. A mellsõ végtagok nem szélesek, de nem is keskenyek.

Törzs:
A kanok hosszára az jellemzõ, hogy a vállcsonttól a csípõig mért távolság többé-kevésbé megegyezik a marmagassággal. A szukák valamivel hosszabbak is lehetnek. A mellkas nem széles, de mély és kiterjed a könyökizület alsó részéig. A bordák ívesek és domborúak. A hát és a csípõrész egyenes, széles és izmos. A hasvonal mérsékelten felhúzott, nem lógó, de nem is agárszerû, hanem a mell alsó vonala felé kissé csapott, szépen ívelt és mérsékelten széles.

Hátulsó végtagok:
Erõsek de nem nehezek. Egy irányban mozognak az elülsõ végtagokkal. A combok szélesek és erõsen izmoltak. A térdizület megközelítõleg a csípõizület alatt függõlegesen helyezkedik el.
    A lábszárak hosszúak, szélesek, izmosak, a csûdcsont nem túlzottan sarkolt. A sarkok alacsonyak, erõsen izmoltak, hátulról nézve teljesen párhuzamosak. farkaskörmök nemkívánatosak.

Mancs:

Kerekded, kissé hosszúkás, a lábujjak jól zártak és íveltek.
    A talppárna erõs és rugalmas. A körmök feketék és erõsek.

Farok:
Jól rögzített, a faroktõtõl erõs, vaskos, középhosszú. Nyugalmi állapotban a farok lelóg és a vége enyhe ívben felfele áll. Mozgás közben felemeli farkát, amely kissé ívelõdik, de nem lehet sarló alakú, kunkorodó és nem hajolhat oldalra. Lehajtva kb. a csánkig ér.

Mozgás:
Mozgása élénk, könnyed. Lépése a lehetõ leghosszabb. A belga juhászkutya folyamatosan mozog, fáradhatatlannak látszik. Temperamentumossága miatt inkább körbe mozog, mint egyenesen.

Szõrzet:

Mindegyik belga juhászkutya változat szõre bõséges sûrû, jó szerkezetû, a gyapjas aljszõrzettel együtt kitünõ védelmet nyújt a nedvesség és a hideg ellen. Bõre elasztikus, de szoros és "testkedvezõ". A látható nyálkahártyák erõsen pigmentáltak.

Magasság:
Az ideális magasság ( a mar legmagasabb pontját mérve ):
kanoknál: 62 cm
szukáknál:58 cm
2 cm-es eltérés lefelé és 4 cm-es eltérés felfelé elfogadott.
Egy átlagos belga juhászkutya normál méretei:
Marmagasság: 62 cm
Törzshosszúság: 62 cm
A mellkas kerülete legkevesebb 75 cm
Mellkasmélység: 31 cm
Magasság: a földtõl a mellig 31 cm
Fejhossz: 25 cm
Pofahossz: 12,5-13 cm.

Mozgás:

A járás szabad és térölelõ.
    A kutyát természete hajlamossá teszi arra, hogy a szabadban fáradhatatlanul körözzön gazdája körül. Rendes mozgása a rendezett ügetés, megfelelõ lépéshosszal.


tervu3.jpeg


A tenyésztésbõl kizáró hibák:
Nyilvánvaló erõs elõre-vagy erõs hátraharapás, hiányos fogazat, laza vagy lötyögõs fül, hiányosan kifejlett herék, csonka farok, fehér foltok a mellkas és a mancsokon kívüli területen.

 Sok munkakutya-versenyen manapság gyakran tervueren vagy malinois a gyõztes. Ez már annyira természetessé vált, hogy nem is kelt nagyobb feltûnést. Ezek a nagyszerû juhászkutyák pompás szagló-, látó- és hallóérzékük segítségével kiválóan alkalmasak örzõ feladatok ellátására. Ez különösen a rendkívül gyors reakcióképességüknek  köszönhetõ. Természeténél fogva a groenendael és a tervueren nagyon jó mentõkutya. Jó hajlamuk van a sérültek megmentésére és a lavina áldozatainak kiszabadítására. A fáradhatatlanság is közös vonása a két változatnak.
A keményebb természetû malinois önállóbban cselekszik, mint a groenendael és a tervueren. Rövid szõre miatt megfelelõbb munkakutyaként való használatra, bár a hosszú szõr sem kicsinyíti a fent említett változatok felhasználási értékét. A rövid szõr ellenére a malinois jól bírja a hideget.
    A laekenois természetérõl eddig keveset tudunk. Egy kicsit kemény, de okos, bátor és félelmet nem ismerõ. Hasonlóan cseleksuik, mint a három rokona, de talán még serényebben. Cselekvés elõtt megvizsgálja a helyzetet, de ha akcióba kezdett, biztosabban reagál, mint a másik három fajta.
    A laekenois nagyon ragaszkodik gazdájához. Habár külsejét tegintve a bouvierre, sõt az óriás schnauzerre emlékeztet, természete mégis közelebb áll a belga juhászkutyákéhoz.
    A négy változat közül ez a legritkább.




Weblap látogatottság számláló:

Mai: 13
Tegnapi: 35
Heti: 163
Havi: 915
Össz.: 274 904

Látogatottság növelés
Oldal: Tervueren
Kutyakiképzés háznál, Bentlakásos képzés! Kutyás bemutatók! - © 2008 - 2024 - kutyakikepzesotthon.hupont.hu

A honlap magyarul nem csak a weblap első oldalát jelenti, minden oldal együtt a honlap.

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »